کسانی که فیلم می‌سازند و «زبان مادری‌» را در آن به سخره می‌گیرند کاسبان خرده پا و ناشی هستند که برای مال دنیا حاضر می‌شوند «هویت» خود را «بفروشند»!


سینماپرس: امرالله احمدجو کارگردان و فیلمنامه نویس پیشکسوت سینما و تلویزیون در خصوص هجمه به زبان فارسی در تولیدات سینمایی و تلویزیونی گفت: کسانی که فیلم می سازند و زبان مادری شان را در آن به سخره می گیرند قطعاً هنرمند نیستند. واژه هنرمند برای این افراد بسیار سنگین است! این ها نهایتاً کاسبان خرده پا و ناشی و اغلب شکست خورده هستند که برای مال دنیا حاضر می شوند هویت خود را بفروشند.
بازکردن کامل
شانس آوردم به کسانی برخوردم که اهل «فرهنگ» بودند/ افتخار من کارهایی است که بازی نکردم «سینمای مستند» نوع عالی سینمایی است که ابزاری برای «اغراق» در آن وجود ندارد/ افرادی که در حوزه فرهنگ و هنر با «نام کوچک» شناخته می‌شوند اف برخورد خارج از روال مدیران حراست و انتظامات «پردیس باغ کتاب تهران» با یک خبرنگار «زری خوشکام» درگذشت یکی از راه های اثرگذار «توسعه فرهنگ» اقتصادی کردن آن است/ راه جدیدی در عرصه «دیپلماسی فرهنگی» با «صادرات محصولات فرهنگی» باز شده است در آینده‌ای نزدیک «اجتماع هزار نفری کانون‌های اهل سنت» را در «تالار وحدت تهران» خواهیم داشت! «بهروز افخمی» به سراغ «مست عشق» می‌رود با برگزاری کارگاه آموزشی نمی‌توان «حس» را به «شاعر» منتقل یا در او تصویرسازی ذهنی تخیلی ایجاد کرد «فارابی» در حال تهیه فیلمنامه در خصوص حماسه تاریخی «ناوگروه ۸۶» هستند/ امیدواریم فیلم سینمایی شایسته‌ای ساخته شود «چشم سوم» به همراه «هفت سنگ» به تلویزیون می‌آید «پشت پرده» از شنبه به تلویزیون می‌آید علیرغم گذشت دو قرن از ورودمان به «مدرنیته» سرشت‌مان دگرگون نشده است/ نباید فکر کنیم با دگرگونی سر و وضع یا ظواهر باطنا هم غربی خواهیم شد عکس/ نخستین روز از «نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی» فرهنگ و هنر و افتخارات سرزمین گرامی ما ایران با نام «فردوسی» گره خورده است یکی از مهمترین جاهایی که می تواند از تولید محتوای سالم حمایت کند «اپراتورها» هستند/ «اپرانورها» باید با نظر سازمان تنظیمگر از سکوهای سالم تمرکز دیگر «شورای فرهنگ عمومی کشور» اهتمام بر گسترده شدن موضوع «فرهنگ عمومی» در ساحت نخبگانی کشور است! «آپاراتچی» تیزر اقتباسی منتشر کرد قهرمان‌های ما قهرمانان فیلم های کمدی شده اند/ سالهاست جای خالی قهرمان‌های واقعی را احساس می‌کنیم «سند اربعین» اولویت روز است که باید مسائل و مشکلات این حوزه را حل کند و ویراست نهایی آن به‌زودی تدوین شود «مطالبات انقلابی» را در حوزه فرهنگی و هنری نمی‌بینیم/ «مجلس دوازدهم» نباید با مدیران فرهنگی که «شو» اجرا می‌کنند مماشات داشته باشد!