«باشگاه فیلم کودک» جایگزین «مرکز توسعه سینمای کودک»، «شورای راهبردی سینمای کودک» و... می شود؟/ نام های جدید به کام چه کسانی خواهد بود؟


سینماپرس: بلاتکلیفی های سینمای کودک دامنه دار است؛ طی سال های اخیر حضور مدیران ناکارآمد و بی درایت در سینمای کشور باعث تأسیس شوراها و نهادهای ناکارآمدی همچون «مرکز توسعه سینمای کودک»، «شورای راهبردی سینمای کودک» و... شد که جز تاراج بیت المال به اسم سینمای کودک و انتفاع عده قلیلی از سینماگران وابسته به مدیران وقت دستاورد دیگری نداشت! بر اساس برخی شنیده ها اینک مدیران جدید و ناآشنا با سینما در بنیاد سینمایی فارابی به جای چاره جویی برای رفع استمرار بحران در سینمای کودک و نوجوان درست جا پای مدیران قبلی گذاشته اند و می خواهند با هزینه کرد از بیت المال مرکز جدیدی تحت عنوان «باشگاه فیلم کودک» تأسیس کنند که به نظر می رسد همچون مراکز و شوراهای پیشین هیچ دستاوردی برای سینمای کودک و نوجوان نخواهد داشت و تنها عده محدودی افراد از آن کسب منفعت خواهند کرد.
بازکردن کامل
«عبدالرضا اکبری» به «شب فیروزه‌ای» می‌رود «پلتفرم‌ها» با پول‌های هنگفت و سرگردان توانسته اکثریت هنرمندان سینما را به خود کند و این موضوع باعث شده تا دست سینما خالی شود «دیوید وارنر» درگذشت موثقی: مدیران فعلی تسلطی به ابزار مدیریت ندارند و با معضلات سینما بیگانه اند/ سینما نباید در انحصار برخی افراد باشد «باشگاه فیلم کودک» جایگزین «مرکز توسعه سینمای کودک»، «شورای راهبردی سینمای کودک» و... می شود؟/ نام های جدید به کام چه کسانی خواهد بود؟ قاسمی جامی: فارابی تخصصی ترین نهاد سینمایی است اما مدیرانش متخصص نیستند/ فارابی در دام سینمای تجاری افتاده و این اتفاق بسیار تلخ و خطرناک نمایشنامه‌خوانی باید تفاوت خود با اجرا را نشان دهد حکمت‌الاشراق سهرودی حکایت وحدتی است که در آن عقل و عشق به راهنمایی سیمرغ جبرائیلی‌اش از غربت غرب درمی‌گذرد مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال روی موج رادیو ورزش فیلم کوتاه «زرد، قرمز» به مرحله تدوین رسید پردیس سینمایی‌ «مهر همافران نوشهر» افتتاح می‌شود برگزاری رویدادهای متعدد مُد و لباس انتظارات از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور را برآورده نکرده است هنر همانند یک اقیانوس است که هرچه به آن داخل می‌شویم انتهای آن مشاهده نمی‌شود/هنرمند باید در جهانی متفاوت قدم بردارد پیشنهاد تحول در «شبکه‌های تلویزیون» توسط یکی از مدیران پیشین رسانه که در دوران مدیریت خود کتاب قصه می‌نوشت! باید نوعی وحدت و همدلی به وجود بیاید تا کار کودک و نوجوان شکل بگیرد/اینگونه من آینده روشنی برای این حوزه نمی‌بینم بابائیان: کل مجموعه عریض و طویل فارابی می تواند کارش را در یک اتاق سازمان سینمایی انجام دهد/ تبعیض قائل شدن فارابی میان اهالی سینما یکی از لطفی: رئیس سازمان سینمایی به جای رفع معضلات سینما، سفر می کند/ نتیجه عملکرد مدیران فعلی، فرار مخاطب از سالن های سینما است! سلیمی: حوزه فرهنگ و هنر نیازمند سیستمی بر اساس دکترین واحد است که فضای فرهنگی را پایش کند/ افرادی که در آثارشان چهره پلید از دین نشان می دهن اکران رایگان «هناس» در سینماهای حوزه هنری عکس / ششمین همایش بین المللی باران غدیر